Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy

Sala gimnastyczna SP nr 6 w OpaczyUczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy mogą już do woli szaleć w nowej sali gimnastycznej. Taką niespodziankę, tuż przed gwiazdką, sprawił im samorząd Konstancina-Jeziorny. Symboliczne otwarcie obiektu zaplanowano na 11 grudnia.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy mogą już do woli szaleć w nowej sali gimnastycznej. Taką niespodziankę, tuż przed gwiazdką, sprawił im samorząd Konstancina-Jeziorny. Symboliczne otwarcie obiektu zaplanowano na 11 grudnia.

Słowa dotrzymał

Budynek szkoły w Opaczy przeszedł kompleksową metamorfozę w 2012 roku. Zyskał nie tylko piękną elewację, ale także zupełnie nowe wnętrza. Wyremontowane zostały m.in. wszystkie sale lekcyjne, zamontowano windę dla osób niepełnosprawnych oraz powstały nowe pomieszczenia dydaktyczne. Do szczęścia brakowało tylko sali gimnastycznej. Podczas otwarcia odnowionej placówki Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy obiecał dzieciom i młodzieży jej budowę. Słowa dotrzymał.

Nowa sala gimnastyczna

Uczniowie od 9 listopada mogą już korzystać z długo wyczekiwanego obiektu. Jego budowa trwała ponad rok. Umowa z wykonawcą, Spółdzielnią Rzemieślniczą „Budowlana” z Radomia, gmina podpisała w maju 2014 r. Prace zakończyły się na początku listopada. Uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną o pow. ponad 487 mkw. i boisko o wymiarach 14 x 26 m. Obiekt wyposażony jest w mobilną teleskopową widownię na ok. 60 osób, a także mobilną kurtynę, dzięki której będzie można przedzielić salę na dwie części treningowe. W budynku są także: pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego, magazyn sprzętu sportowego i szatnie, a na piętrze - dwie nowe sale dydaktyczne. Całość dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Finansowanie

Inwestycja kosztowała ponad 2,4 mln zł, z czego 600 tys. zł stanowi dotacja z Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

źródło: http://www.konstancinjeziorna.pl