Aktualności
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 dla klas 0 - VIII odbędzie się 2.09.2024 godz. 9:00 - sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy.
Po uroczystości odbędą się spotkania z wychowawcami klas.
1 sierpnia delegacja naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Władze i mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna oddali hołd poległym i żyjącym uczestnikom tamtych dramatycznych wydarzeń. Zawyły syreny, miasto stanęło na minutę. Złożono też symboliczne wiązanki kwiatów, a także zapalono znicze w miejscach pamięci. Gościem honorowym gminnej uroczystości, która odbyła się przed kamieniem-pomnikiem upamiętniającym żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Samodzielnego Batalionu im. bryg. Czesława Mączyńskiego, był 95-letni Ireneusz Waniak, Powstaniec i mieszkaniec Konstancina-Jeziorny.
W dniach 24 czerwca - 5 lipca 98 dzieci gminy Konstancin-Jeziorna brali udział w półkoloniach. Uczestnicy podzieleni byli na 7 grup wiekowych. Opiekunami byli nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 2.
W ciągu dwóch tygodni dzieci miały zapewnione różne atrakcje. Dwukrotnie odbyły się zajęcia na basenie. Zorganizowane były dwa wyjazdy do kina. Na terenie szkoły odbyły się warsztaty plastyczne: Opowieści z papieru- ilustracje przestrzenne oraz malowanie na szkle. W szkole odbyły się również zajęcia z budowy z klocków Lego. Uczestnicy półkolonii odwiedzili Kosmiczne Ranczo oraz Malowaną Zagrodę, gdzie poznali dawne metody wypieku chleba i robienia serów oraz poznali pracę w kuźni. Na wycieczce do Labiryntów mieli okazję do rozwiązywania wielu zagadek. Dzieci odwiedziły również kręgielnię oraz mogły wziąć udział w karaoke. Do szkoły przyjechał cyrk Pomponi, który zaprezentował bardzo ciekawe sztuczki magiczne. Odwiedził nas też nasz absolwent, który odnosi sukcesy w układaniu kostki Rubika. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. W pozostałym czasie odbywały się zajęcia sportowe na Sali gimnastycznej, jak i na szkolnym boisku. W wolnych chwilach uczestnicy półkolonii mieli możliwość korzystania z szerokiej gamy gier planszowych i kostek Rubika. Ostatniego dnia wszyscy wzięli udział w dyskotece prowadzonej przez uczennice klasy 7. Przez całe dwa tygodnie dzieci dobrze i bezpiecznie bawiły się. Świadczyły o tym uśmiechy na ich twarzach.
21 czerwca 2024r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali nagrody za aktywne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, wyniki w nauce. Została też wręczona nagroda dyrektora szkoły. Po życzeniach słonecznych i bezpiecznych wakacji rozeszliśmy się na spotkania z wychowawcami klas.
20 czerwca klasa 7 pożegnała kończących szkołę ósmoklasistów. Były życzenia, muzyczne zagadki, pamiątki - czapki z napisem SP6 2024, a na koniec wspólne odtańczenie belgijki.
14 czerwca w naszej szkole odbyły się zawody akrobatyczne o puchar dyrektora szkoły. W zawodach wzięły udział uczennice klas młodszych, uczęszczające na zajęcia klubu sportowego "Start". W tym roku I miejsce zajęła Klara Stępnicka, II miejsce Julia Ośka, III miejsce Hanna Buczek. Na zakończenie zawodów odbył się pokaz akrobatyczny.
23 kwietnia, w Dniu Światowego Dnia Książki odbyła się akademia upamiętniająca 30 rocznicę nadania naszej szkole imienia Macieja Rataja. Uczniowie klasy VI i VII, pod kierunkiem p. Anny Mirkowskiej, przygotowali ciekawy spektakl pod tytułem "Człowiek, który lubił czytać książki"
25 maja w szkole odbył się dzień sportu. Nauczyciele przygotowali tor przeszkód i konkurencje sprawnościowe dla młodszych uczniów. Uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w turnieju w badmintona. Wszyscy sportowcy na koniec otrzymali słodkie niespodzianki.
24 maja uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w żywej lekcji biologii. Poznaliśmy różne gatunki płazów. Prowadząca przedstawiła wiele ciekawostek na ich temat. Dowiedzieliśmy się, dlaczego nie powinniśmy dotykać płazów, poznaliśmy cechy budowy ich ciała i sposoby odżywiania. To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie lekcji.
21 maja odbyło się spotkanie autorskie z Panią Barbarą Szelągowską (autorką książek dla dzieci) i z Panią Moniką Jędrychowską (ilustratorką). Uczniowie klasy 0 i I dowiedzieli się na czym polega praca autora i ilustratora książek. Zapoznali się z procesem powstawania książki i jej budową, dowiedzieli się jak powstają obrazki do książeczek. Nie zabrakło też wspólnych zabaw.
Uczniowie klas: II, III, IV i V dowiedzieli się o tajnikach powstawania książki, poznali kolejne etapy tego procesu i zawody z nim związane (od autora do bibliotekarza). Zapoznali się z procesem powstawania ilustracji - od pomysłu poprzez szkic i poszczególne etapy obróbki komputerowej - do druku. Wzięli udział w zagadkowym quizie dotyczącym form literackich.
Dla zainteresowanych uczniów istniała możliwość zakupienia książek autorstwa Barbary Szelągowskiej.
Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie spotkania.