Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy

 

dzieci siedzą na ławce w szkole i czytają książki

Przerwa na czytanie

13 października uczestniczyliśmy w  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI CZYTELNICZEJ „ PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Wydarzenie realizowane było w  ramach  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja została objęta patronatem honorowym Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

W tym  dniu na przerwach międzylekcyjnych siadaliśmy wygodnie z książką i czytaliśmy. Ciekawym pomysłem wykazała się klasa VI, ubierając się do czytania w jednym wybranym wcześniej kolorze. Niektóre klasy zastosowały tzw. węże czytelnicze, które polegały na czytaniu fragmentu książki i przekazaniu jej dalej kolejnej osobie. Chętni uczniowie przebrali się za postaci z ulubionych książek. Najmłodszym uczniom zostały zorganizowane - kąciki czytania, w których wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły na czele z Panią Dyrektor czytali bajki i ciekawe opowiadania. Nasi najmłodsi uczniowie słuchali uważnie i z zainteresowaniem.

Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do pobicia ostatniego rekordu, który wynosi 158 809 osób czytających na przerwie (991 placówek w Polsce i 14 za granicą).

Akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie” sprawiła nam wiele  radości i przyjemności z czytania, przez wielu uczniów została potraktowana jako forma zabawy. Wszyscy wiemy, że czytanie jest ciekawe i  ma niezwykłą moc, bo zbiera nas w niezwykłe przygody. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły jeszcze bardziej polubią czytanie książek, a książki będą miały szansę konkurować z telefonem i tabletem. 

Krótki film z Przerwy na czytanie w klasie IIIb