Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy

Sala gimnastyczna SP nr 6 w OpaczyMarzenia się spełniają. W miniony piątek (11 grudnia) uroczyście oddano do użytku salę gimnastyczną, na którą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy czekali 90 lat. Było symboliczne przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu, a na koniec wielki tort i występ gwiazdy - Urszuli Dudziak...

Sala gimnastyczna SP nr 6 w OpaczyMarzenia się spełniają. W miniony piątek (11 grudnia) uroczyście oddano do użytku salę gimnastyczną, na którą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy czekali 90 lat. Było symboliczne przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu, a na koniec wielki tort i występ gwiazdy - Urszuli Dudziak.

Spełnione marzenie

Na taki prezent warto było czekać - mówią zgodnie nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy. Placówka po blisko 90 latach wreszcie ma nowoczesną salę gimnastyczną. Obiekt w miniony piątek (11 grudnia) oficjalnie został oddany do użytku. – Kiedy 11 lat temu obejmowałam stanowisko dyrektora wierzyłam, że przy dobrej woli władzy, pomocy rodziców i staraniach szkoły uda nam się ten obiekt wybudować – wspomina Małgorzata Myszkowska, dyrektor SP nr 6 w Opaczy. – Po latach oczekiwań, teraz spełnia się nasze największe marzenie. 

Inwestycja w przyszłość

Wśród gości zaproszonych na piątkową uroczystość byli m.in. Kazimierz Jańczuk - burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej, Ksawery Gut - członek zarządu powiatu piaseczyńskiego oraz przedstawiciele wykonawcy z prezesem Leszkiem Mariańskim na czele. Nie mogło na niej zabraknąć również nauczycieli, rodziców oraz uczniów, którzy codziennie obserwowali jak obiekt pnie się do góry. – Nie szczędzimy pieniędzy na oświatę – podkreślił Kazimierz Jańczuk. – Szkoła w Opaczy była ostatnią, która nie miała sali gimnastycznej. Dziś obiekt ten jest wizytówką naszej gminy. 

Słodka niespodzianka

Po przemówieniach przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali z niecierpliwością - symboliczne przecięcie wstęgi i przekazanie kluczy do obiektu. Salę z kolei poświęcili były i obecny proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie - ks. Bogdan Przegaliński i ks. Robert Tomasik. Po części oficjalnej hala zamieniła się w arenę igrzysk olimpijskich. Zakończył je występ znanej piosenkarki - Urszuli Dudziak. Zwieńczeniem całości był  gigantyczny tort, którym Kazimierz Jańczuk częstował wszystkich gości. 

Nowa sala gimnastyczna

Budowa sali gimnastycznej trwała ponad rok. Umowa z wykonawcą, Spółdzielnią Rzemieślniczą „Budowlana” z Radomia, gmina podpisała w maju 2014 r. Prace zakończyły się na początku listopada tego roku. Uczniowie mają do dyspozycji salę gimnastyczną o pow. ponad 487 mkw. i boisko o wymiarach 14 x 26 m. Obiekt wyposażony jest w mobilną teleskopową widownię na ok. 60 osób, a także mobilną kurtynę, dzięki której można przedzielić salę na dwie części treningowe. W budynku są także: pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego, magazyn sprzętu sportowego i szatnie, a na piętrze - dwie nowe sale dydaktyczne. Inwestycja kosztowała ponad 2,4 mln zł, z czego 600 tys. zł stanowi dotacja z Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej przyznana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

źródło: http://www.konstancinjeziorna.pl

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

UROCZYSTE OTWARCIE SALI GIMNASTYCZNEJ PRZY SZKOLE NR 6 W OPACZY (pulskonstancina24.pl)