Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy

10 listopada, w przeddzień  Narodowego Dnia Niepodległości  odbył się w naszej szkole  apel poświęcony 98 rocznicy tego wydarzenia.

 10 listopada, w przeddzień  Narodowego Dnia Niepodległości  odbył się w naszej szkole  apel poświęcony 98 rocznicy tego wydarzenia.

Wszyscy uczniowie przyszli  w strojach galowych. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VI przypomnieli  krótko, w jaki sposób doszło do utraty niepodległości przez Polskę, a potem do jej odzyskania w 1918 roku. Potem oddali głos młodszym kolegom, którzy zaprezentowali  kilka wierszy o Ojczyźnie.  

Na koniec, przy zapalonych świecach, w sali udekorowanej symbolami narodowymi i biało-czerwonymi kwiatami rozpoczęło się patriotyczne karaoke. Piosenki z okresu I wojny światowej: "Piechota", "Pierwsza Kadrowa", "Legiony"   śpiewali pełną piersią i z wielkim przejęciem  mali i duzi.

W taki sposób uczciliśmy nasze święto narodowe. Uroczystość przygotowały panie Anna Mądra i Ewa Lipka.