Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy

 

9 listopada odbył się w naszej szkole pokaz eksperymentów naukowych.

 

 9 listopada odbył się w naszej szkole pokaz eksperymentów naukowych.

Przygotowali je szóstoklasiści pod kierunkiem p. Alicji Żmijewskiej.  Pokaz z dużym zaciekawieniem obserwowali  uczniowie klas młodszych.  Starsi koledzy  szczegółowo wyjaśniali, na czym polegają ich doświadczenia. Szczególnie  podobał się  publiczności wybuch wulkanu i eksperyment, w którym  wieniec z balonów wirował unoszony ciepłym powietrzem z suszarki.  Wiele emocji wzbudziła możliwość  dotknięcia  jajka, którego skorupka  na skutek kilkugodzinnego leżenia w tajemniczym płynie  stała się miękka i sprężysta. Aby włożyć palec do białej masy w szklanej misie ustawiła się długa kolejka.  Wszyscy chcieli sprawdzić, dlaczego  palec zanurza się w niej bez trudu do samego dna, a dłoń zwinięta w pięść  nie jest w stanie przebić jej powierzchni. 

Pokaz eksperymentów odbył się w Światowym Dniu Wynalazków.