Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy

Święto Odzyskania Niepodległości

29 października rozpoczęliśmy świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Warsztatach historycznych związanych z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę przeprowadzone przez grupę rekonstrukcyjną Zawiszacy. Nasza szkoła zmieniła się w koszary sprzed 100 lat.

29 października rozpoczęliśmy świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Warsztatach historycznych związanych z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę przeprowadzone przez grupę rekonstrukcyjną Zawiszacy. Nasza szkoła zmieniła się w koszary sprzed 100 lat. Poznaliśmy historię polskiego wojska, szyliśmy biało - czerwone opaski, uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy z "sanitariuszką sprzed lat". Te warsztaty to była prawdziwa lekcja historii. Od 5 listopada w szkole zaczęło się robić biało - czerwono. Każda klasa dekorowała swoją salę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wzięli udział w konkursach okolicznościowych (historycznym, plastycznym). Najciekawsze prace plastyczne ozdobiły korytarze szkoły. 

9 listopada uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę przez posadzenie dębu, pod którym umieściliśmy kapsułę czasu. Następnie udaliśmy się na uroczysty apel. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy o ojczyźnie. O godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski (4 zwrotki).  Potem razem z chórem szkolnym śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.